Gościmy na stronie

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj1
Ostatni tydzień1
Ostatni miesiąc70
Wszystkie270530

VCNT - Visitorcounter

Zaloguj się

 

Wyniki konkursu promującego czytelnictwo:  „ Okładka do książki”

W dniu 12.06.2023r. komisja konkursowa w składzie: Dorota Lasota- przewodnicząca, Anna Rajchel, Ewa Kardasz, Anna Krzywińska – członkowie komisji, dokonała oceny prac plastycznych pod kątem 4 kryteriów: zgodność z tematyką konkursu, ciekawy pomysł, oryginalność, samodzielność wykonania, walory artystyczne -estetyka wykonania, za każdy  z nich przyznając punkty. Po podsumowaniu punktów, przyznano miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria wiekowa:  klasy 1-3

1miejsce:  Maria Porawska z kl.1b  – 16 p.

2 miejsce: Oliwia Czech z kl.3c- 15,5 p.

3 miejsce: Eliza Opiat z kl. 1b – 13,5 p.

Wyróżnienie otrzymują: 

Antonina Jarecka z kl. 1a – 12,5, 

Maksymilian Stram z kl.3a – 12p.

Jessica Dudzińska z kl.1b – 11p.

Kasprzyk Sara z kl.2a – 10,5 p.

 

Kategoria wiekowa:  klasy 4-8

1miejsce:  Magdalena Dybaś z kl. 4b – 16p.

2 miejsce: Wojciech Krzywiński z kl. 5b – 12,5p.

3 miejsce: Stella Marcinik z kl. 6b – 12p.

Wyróżnienie otrzymują: 

Kacper Jokiel  z kl. 5b – 11,5p.

Wadim Szczepański z kl. 8d – 11,5p.

Borys Szczepański z kl. 6c – 11p.

 

 

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe, a uczniowie z wyróżnieniem symboliczne nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami  oraz dodatkowymi ocenami z plastyki. 

 

 


 

Maj 2023r.

 

W dniu 18 maja 2023 r. w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty adresowane do rodziców zatytułowane Stawianie granic. Głównym celem spotkania było podnoszenie kompetencji wychowawczych. Podczas warsztatów podjęta została problematyka z zakresu skutecznej komunikacji, świadomych zasad, kar i nagród oraz budowania pozytywnej relacji. Zajęcia prowadził p. Patryk Podraza - doświadczony trener umiejętności interpersonalnych, terapeuta, realizator wielu projektów, w tym Wychowanie z pomysłem. Współorganizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Młodych Lubuszan w ramach realizowanego przez Szkołę projektu Dostępna Szkoła.
Bardzo, bardzo (!!!) dziękujemy grupie fantastycznych rodziców, którzy zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie pozytywnie zaowocuje w spełnianiu się w jakże trudnej roli rodzica.

Radosław Buksztel – pedagog szkolny, lider dostępności.

 


 

Dnia 11.05.2023 uczniowie klas I w ramach przypomnienia uczestniczyli w   spotkaniu dotyczącym szeroko pojętego bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasi goście z KPP w Lesku  mł.asp. Natalia Brzozowska i asp.szt. Paweł Mamak w profesjonalny sposób przekazali wiedzę najmłodszym uczniom.

 

 


 

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy
Wincentego Pola


26 kwietnia 2023 w bibliotece leskiej odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Wincentego Pola. Jego celem była:

-Popularyzacja twórczości i sylwetki patrona  naszej szkoły-Wincentego Pola.
-Kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego.
-Doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów.

Organizatorkami  konkursu, który cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów były Elżbieta Krawiec i Jadwiga Sąsiadek. Do konkursu zgłosiły się 22 osoby z klas 3 - 8.Zmagania recytatorów oceniała jury w składzie: Maria Petka – Fundanicz - Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesku, Jadwiga Sąsiadek pracownik Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesku i Michał Michniewicz odpowiedzialny za Regionalną Izbę Pamięci w Lesku. Komisja oceniła wygłaszane teksty w trzech kategoriach wiekowych. Podczas oceny pod uwagę brano takie kryteria, jak:

-Dobór repertuaru.
-Dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora.
-Interpretacja utworów.
-Ogólny wyraz artystyczny

Wybór najlepszych recytatorów nie był łatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

W kategorii klas 1 - 3:

I miejsce — Oliwia Czech

W kategorii klas 4 - 6:

I miejsce — Małgorzata Wójcik

II miejsce — Stella Marcinik

III miejsce — Laura Konik

W kategorii klas 7 - 8:

I miejsce — Kornelia Fila

II miejsce — Emilia Kulig

III miejsce — Karol Fuks

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i  dyplomy.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Elżbieta Krawiec 


 


 

Powiatowym etap Turnieju
Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

 

W piątek uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Doroty Lasota, wzięli udział w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Turniej odbył się na terenie OWR w Myczkowcach ,którego organizatorami była KPP z Leska wspierana przez ratowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów
z klasy VI c - Antoni Radłowski oraz z klasy V c - Filip Opałka i Gracjan Rachwalski. Chłopaki spisali się świetnie zdobywając III miejsce wśród pięciu drużyn w kategorii starszych uczniów.
Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie  gratulujemy i zachęcamy do turnieju za rok. 


 Dorota Lasota 


 

Kaja Górecka i Wadim Szczepański
finalistami
VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
Lust auf Lesen

 

Finał konkursu odbył się 15 kwietnia 2023 roku w Warszawie. Najpierw Kaja i Wadim musieli zmierzyć się z częścią ustną konkursu, w której opisywali wylosowany obrazek, odpowiadali na pytania komisji konkursowej dotyczące interpretacji obrazka, a także prowadzili dialog, na również wylosowany temat. Oboje świetnie poradzili sobie w tej części konkursu. Następnie przystąpili do części pisemnej, w której podczas 90 minut wykonywali zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów czytanych, słownictwo, gramatykę, a także wiedzę realioznawczą na temat Niemiec. Po przerwie, po podsumowaniu punktów z obu części Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki zmagań przyznając Kai i Wadimowi tytuł Finalisty Konkursu.
Za zdobycie tytułu finalisty uczniowie otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.
Serdecznie gratuluję Kai i Wadimowi sukcesu, a także wiedzy i umiejętności.
Życzę dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.





Jolanta Pietruszka 


Kwiecień 2023r.

 

Dzięki realizacji projektu "Dostępna szkoła" w naszej szkole stopniowo eliminowane są bariery w zakresie szeroko rozumianej dostępności funkcjonowania szkól podstawowych. W budynku głównym (ul. Smolki 2) trwa obecnie skomplikowana inwestycja w postaci montażu windy, która umożliwi komunikację pionową na wszystkich kondygnacjach. Ponadto planowany jest remont biblioteki oraz zaadoptowanie pomieszczeń pod nowoczesne gabinety rewalidacyjne oraz sanitariaty dla osób z niepełnosprawnościami.

Środki otrzymane w ramach grantu umożliwiły ponadto podjęcie działań podnoszących świadomość oraz kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych, a także samych uczniów i rodziców.

W dniu 26 kwietnia 2023r. nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły uczestniczyli w Konferencji pt. „Spektrum Autyzmu. Nie oceniaj – poznaj” zorganizowanej z inicjatywy LCEiS oraz naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kadry zarządzającej oświatą i grona pedagogicznego  placówek oświatowych z terenu Gminy Lesko

 

 

Radosław Buksztel – pedagog szkolny, lider dostępności. 


 

Akcja Żonkile 


Dnia 19.04.2023r. uczniowie naszej szkoły z panią Dorotą Lasota- nauczyciel plastyki, wzięli udział w Akcja Żonkile, organizowanej przez Bieszczadzką Galerię Sztuki ,,Synagoga i Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku. Akcja ta upamiętnia rocznicę zbrojną powstania Żydów w getcie warszawskim oraz zwraca uwagę na problem antysemityzmu i nietolerancji. Po przybyciu do BDK zaprezentowano uczniom dwa filmy o powstaniu w getcie w 1943 roku :
,,Zdążyć przed Panem Bogiem oraz ,, Nie było żadnej nadziei. Po projekcji filmów uczniowie wykonali ponad 200 papierowych żonkili, które rozdali w miejscach publicznych przechodniom oraz umieścili przy synagodze i na kirkucie żydowskim. Akcja żółte żonkile jest ważnym wydarzeniem dla naszej społeczności szkolnej, które przypomina o zbrodniach popełnionych podczas II wojny światowej i stanowi apel o pokój, tolerancję i szacunek dla wszystkich ludzi, bez względu na ich pochodzenie czy wyznanie.

  Dorota Lasota 

 

 


 

Szkoła Podstawowa  im. Wincentego Pola w Lesku uzyskała akceptację do wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2023, w kwocie 12000  w podziale na kierunek interwencji 3.2. – zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych . 


REGULAMIN KONKURSU  DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LESKU  PROMUJĄCY CZYTELNICTWO: „OKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Organizator konkursu:

-Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Lesku

- Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Lesku

Cele konkursu:

·         rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży,

·         kształtowanie aktywności i kultury czytelniczej,

·         pobudzanie wyobraźni i fantazji czytelnika,

·         propagowanie literatury dla dzieci i młodzieży,

·         kształtowanie umiejętności wypowiadania się poprzez kreację artystyczną,

·         rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Tematyka : Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie za pomocą pracy plastycznej  okładki  swojej ulubionej książki wypożyczonej w bibliotece szkolnej.

Zasady konkursu:

1.      Konkurs jest dobrowolny dla uczniów i ma charakter jednoetapowy.

2.      Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach:

·         uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

·         uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej

3.      Czas trwania: od 24.05. 2023 r. do 7.06. 2023r. Prace należy składać w bibliotece szkolnej.

4.      Prace powinny spełniać następujące kryteria:

maksymalny format: A-4, dowolna technika plastyczna płaska (witraż, kolaż, wyklejanka, wydzieranka, mozaika, ołówek, itp.),materiały dowolne (sznurki, papier, szmatki, bibuła, itd.), na odwrocie każdej pracy należy umieścić metryczkę zawierającą: imię, nazwisko, klasę, tytuł pracy, tytuł i autora książki, której praca dotyczy.

       5.  Ocenie podlegać będą:

·         zgodność z tematyką konkursu,

·         ciekawy pomysł, oryginalność,

·         samodzielność wykonania,

·         walory artystyczne-estetyka wykonania.

6.      Rozstrzygnięcia konkursu dokona komisja w składzie: Dorota Lasota- przewodnicząca, Anna Rajchel, Ewa Kardasz, Anna Krzywińska – członkowie komisji.

7.      Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 15.06.2023r. na stronie internetowej szkoły.

8.      Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz dodatkowe oceny z plastyki.

9.      Wręczenie nagród nastąpi w klasie podczas lekcji z wychowawcą.

10.  Zestawienie obejmujące wszystkich nagrodzonych uczniów wraz z informacją potwierdzającą odbiór nagród książkowych, które otrzymali ( tytuł książki oraz imię i nazwisko autora ) będzie stanowić część dokumentacji konkursowej.

 

                                                            Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!




Rekolekcje szkolne

W dniach 13-14 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się rekolekcje szkolne, które poprowadził ks. Jakub Bartczak – kapłan pochodzący z Wrocławia, znany ze swojej pasji do rapowania oraz autor wielu piosenek o Bogu i wierze. Rekolekcje były okazją do pogłębienia naszej relacji z Panem, do refleksji nad sensem życia i naszym powołaniem, a także do wspólnej zabawy i śpiewu.
Ks. Kuba Bartczak opowiedział nam o swojej drodze do kapłaństwa, o tym jak odkrył swoją pasję do rapowania i jak połączył ją z ewangelizacją. Podzielił się też ze swoim świadectwem wiary i zachęcał nas do zaufania Bogu i szukania Jego woli w naszym życiu. Mogliśmy też usłyszeć jego utwory. Uczniowie i nauczyciele bawili się świetnie, śpiewali razem z księdzem i klaskali w rytm muzyki.
Rekolekcje były dla nas niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy ks. Kubie Bartczakowi za jego zaangażowanie, entuzjazm i radość, którą nam przekazał. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję spotkać się z księdzem i posłuchać jego piosenek na żywo.

 


 

 

 

Lesko odbudowa domu po pożarze

  


Marzec 2023r.

 

W nasze szkole w ramach projektu „Dostępna Szkoła” zamontowano niezwykłe urządzenie  o nazwie „Magiczny Dywan”, służące do edukacji oraz terapii poprzez zabawę . Przed nami kluczowa inwestycja – budowa windy w budynku głównym szkoły.

 

 

Radosław Buksztel – pedagog szkolny, lider dostępności.

 


 

Styczeń 2023r.

 

W ramach projektu "Dostępna szkoła" W czwartym kwartale 2022r. wykonano remont schodów do budynku przy ul. Mickiewicza oraz wydzielono miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Zakupiono wiele nowoczesnych pomocy terapeutycznych, programy multimedialne do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (terapii logopedycznej, pracy z uczniami z ADHD, autyzmem oraz dysleksją). Natomiast w styczniu zamontowano podwiesie do terapii integracji sensorycznej.

 

Radosław Buksztel – pedagog szkolny, lider dostępności. 


 

 SZANOWNI UCZNIOWIE,
RODZICE I NAUCZYCIELE

Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. W. Pola w Lesku zwracają się z gorącą prośbą do całej społeczności szkolnej o włączenie się w akcję pomocy Polakom seniorom i ich rodzinom, którzy mieszkają w Drohobyczu. Chcemy ich wesprzeć i zorganizować zbiórkę dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Każda pomoc, nawet najmniejsza, może przynieść wielką ulgę i radość. Zachęcamy do przynoszenia do szkoły zapakowanych produktów żywnościowych (herbata, cukier, kawa, olej , warzywa w puszkach, mąka, kasze, ryż, konserwy mięsne, rybne, makaron, dżem) oraz środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel myjący, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżające). Dary te zostaną przekazane do Parafii Rz. Kat. pw. Św. Bartłomieja w Drohobyczu, do której przewodnicy turystyczni zrzeszeni w SPT Karpaty w Sanoku  dostarczą paczki za pośrednictwem ks. Bogdana Janika z ORW Caritas z Myczkowiec. Razem możemy zrobić dużo dobrego dla naszych rodaków w potrzebie.

Miejsce zbiórki produktów:
Klasy 1– 6 zbiórka w przydzielonych salach
klasy 7 – 8 zbiórka w pokoju nauczycielskim
(budynek przy ul. Mickiewicza - hala)

Przekazane dary prosimy podpisać.
Wszystkich darczyńców nagrodzimy pozytywnymi uwagami z zachowania.

 

Za ten ważny i dobry gest z góry dziękujemy !!! 


Październik 2022r.

W dniu 4.10.2022r. naszą szkołę odwiedził niezwykły gość, doświadczony trener komunikacji interpersonalnej, terapeuta p. Patryk Podraza. W ramach projektu „Dostępna Szkoła” przeprowadził spotkania warsztatowe z uczniami klas 7-8, dotyczące problemu wykluczenia z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Po zajęciach lekcyjnych przyszła kolej na warsztaty dla wszystkich pracowników szkoły w ramach spotkania pt. „Dostępna Szkoła - Zmiana paradygmatu”.

fot. P. Podraza, R. Buksztel

Począwszy od października w ramach projektu finansowane są dodatkowe zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów, dzięki czemu mogą oni realizować swoje pasje w następujących kółkach:

- kółko logicznego myślenia (2 grupy)
- kółko ekologiczno-przyrodnicze
- kółko muzyczne – zespół wokalny
- kółko plastyczne
- kółko sportowe – gry zespołowe
- kółko teatralne (2 grupy)
- kółko informatyczne (2 grupy)
- kółko „Łamigłówki mądrej główki”
- kółko literacko – plastyczne
- kółko artystyczne

Radosław Buksztel – pedagog szkolny, lider dostępności.

 


 

 

Samorząd Uczniowski
i S
zkolny Klub Wolontariatu

przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Lesku
zapraszają do włączenia się w akcję.

 Klasy 1 - 6: zbiórka do pojemnika koło pani Woźnej

Klasy 7 - 8: zbiórka do pojemnika przy wejściu na salę gimnastyczną (budynek przy ul. Mickiewicza - hala)


  

Wrzesień 2022r.

Kilka słów o projekcie „Dostępna Szkoła”.

 


Począwszy od 2022r. nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia ”, realizowanym w Gminie Lesko. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Młodych Lubuszan w Sulęcinie wraz z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Politechniką Gdańską.

 

Projekt „Dostępna szkoła” realizowany jest w ramach IV Osi Priorytetowej „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, Działania 4.1 „Innowacje społeczne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

 

Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków szkolnych, w których każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. Dostępna szkoła ma być miejscem, w którym każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic może uczestniczyć w życiu szkoły, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb.

 

W wyniku przeprowadzonego audytu dostępności (końcem 2021r.), dokonana została diagnoza potrzeb oraz niezbędnego wsparcia naszej placówki, w celu zbliżenia się do założonego tzw. Modelu Dostępnej Szkoły. W dalszej kolejności gmina otrzymała grant na wdrożenie wypracowanego wcześniej planu poprawy dostępności. Uzyskany grant ma pomóc w przeprowadzeniu działań modernizacyjnych, wzbogaceniu bazy pomocy dydaktycznych i wyposażenia, a także przeszkoleniu kadry.

W budynku głównym tj. przy ul. Smolki 2 planowane są m.in. następujące inwestycje: montaż windy zapewniającej komunikację pionową na wszystkich kondygnacjach, zaadaptowanie pomieszczenia pod salę rewalidacyjną, wymiana barierek przy schodach wewnętrznych (na wszystkich kondygnacjach), poprawę nawierzchni przy dojściu do budynku, zakup nowoczesnych pomocy terapeutycznych.  W budynku przy ul. Mickiewicza, planowany jest remont schodów wejściowych.

 

W szkole powołano funkcję lidera dostępności, osoby która czuwa nad realizacją założeń projektu zgodnie z przyjętym modelem. Lider dostępności zaprasza wszystkich zainteresowanych tj. rodziców, uczniów i nauczycieli do osobistego kontaktu podczas dodatkowych dyżurów pełnionych w czwartki od godz.1330 do 1500 przy ul. Smolki.

 

Więcej na temat projektu „Dostępna Szkoła”: https://www.lubuszanie.org.pl/

 

Radosław Buksztel – pedagog szkolny, lider dostępności.

 


 

Świetlica szkolna przystąpiła w tym roku szkolnym do dwóch ogólnopolskich projektów edukacyjnych:

- EUROPA I JA

 

- ŚWIETLICZAKI NA TROPIE…   KOLORÓW ŚWIATA


 Rozkład jazdy autobusów

 

Łączki - Lesko

Łączki

07:33

10:26

 

 

 

Łączki Osada

07:37

10:30

 

 

 

Huzele – Weremień

07:39

10:32

 

 

 

Lesko miasto

07:43

10:36

 

 

 

Lesko SP

07:45

10:36

 

 

 

LeskoPS

07:47

10:38

 

 

 

Lesko – Mickiewicza

07:51

 

 

 

 

Lesko - Łączki

Lesko SP

 

 

13:05

14:35

16:10

Lesko - Mickiewicza

 

 

13:08

14:38

16:13

Huzele -Weremień

 

 

13:14

14:44

16:19

Lączki Osada

 

 

13:16

14:46

16:21

Łączki

 

 

13:20

14:50

16:25

 

 

Weremień - Lesko

Postołów Kmita

7:15

10:00

 

 

 

Postołów 1

7:17

10:02

 

 

 

Postołów 2

7:19

10:04

 

 

 

Postołów Wieś

7:20

10:05

 

 

 

Wola Postołowa

7:27

10:12

 

 

 

Huzele/Weremiń

07:32

10:17

 

 

 

weremień Wieś

07:35

10:20

 

 

 

Lesko PS

07:43

10:28

 

 

 

Lesko SP

07:45

10:30

 

 

 

Lesko Mickiewicza

07:48

10:33

 

 

 

Lesko – Weremień

Lesko SP

 

 

12:40

14:35

15:22

Lesko Mickiewicza

 

 

12:44

14:39

15:26

Wola Postołowa

 

 

12:48

14:43

15:30

Postołó Wieś

 

 

12:51

14:46

15:33

Postołów Kmita

 

 

12:54

14:49

15:36

Postołów 1

 

 

12:56

14:51

15:38

Postołów 2

 

 

12:58

14:53

15:40

Huzele

 

 

13:03

14:58

15:45

Weremień

 

 

 

 

 

 

Glinne – Jankowce - Lesko

Glinne

7:30

10:18

 

 

 

Glinne Kościół

7:32

10:16

 

 

 

Glinne Dół

7:34

10:14

 

 

 

Jankowce

7:36

10:11

 

 

 

Jankowce sklep2

7:38

10:09

 

 

 

Jankowce sklep 1

7:40

10:07

 

 

 

PS Lesko

7:47

10:20

 

 

 

SP Lesko

7:48

10:21

 

 

 

SP Lesko - Mickiewicza

7:52

10:25

 

 

 

Lesko – Jankowce - Glinne

Lesko SP

 

 

12:40

14:35

15:22

Lesko - Mickiewicza

 

 

12:42

14:39

15:26

Jankowce sklep 1

 

 

12:46

14:41

15:28

Jankowce sklep 2

 

 

12:48

14:43

15:30

Glinne Dół

 

 

12:53

14:46

15:35

Glinne Kościół

 

 

12:55

14:50

15:37

Glinne

 

 

12:57

14:52

15:39

 


 

Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12,

pod którym także dyżuruje psycholog biegle posługujący się
językiem ukraińskim
(można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim)
 

 


 

 

 


 

Informujemy, że na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, począwszy od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia, której celem jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać bezpłatną, profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Wszystkie działania są realizowane z zachowaniem pełnej dyskrecji.

 


   

 

 

 

Sprawdziany i quizy

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Maja 2024
Imieniny obchodzą
Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn, Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało 226 dni.
Zodiak: Byk