Decyzją rządu od poniedziałku 30 listopada 2020 r. do 4 stycznia 2021 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych.

Podstawowym narzędziem dokumentowania przebiegu nauczania i komunikowania się pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami jest Dziennik Elektroniczny Librus.

Ponadto została uruchomiona platforma G-suite, która służy do prowadzenia zajęć dydaktycznych online. Loginy i hasła do platformy g-suite zostały przekazane przez wychowawców. W razie problemów proszę o kontakt z wychowawcą.

                                                            Z poważaniem 
                                                       I. Benewiat

 


 

Informujemy, że ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i na podstawie zaleceń przekazanych przez PSSE w Ustrzykach Dolnych, uczniowie klasy IIA i klasy IIB wraz z domownikami zobowiązani są do przebywania na  kwarantannie do 19 października 2020 r.

Zajęcia dydaktyczne w tych klasach zostają zawieszone do 19 października 2020 r.

O dalszych decyzjach będziecie Państwo informowani na bieżąco.

Jeżeli ktoś z Państwa zauważy niepokojące objawy u siebie, dziecka lub członków rodziny bardzo prosimy o kontakt z lekarzem rodzinnym i z dyrekcją.

Z poważaniem
Dyrektor I. Benewiat

 


 

OGŁOSZENIE

ZE WZGLĘDU NA ROSNĄCE ZAGROŻENIE EPIDEMIOLOGICZNE

OD PONIEDZIAŁKU 12 PAŹDZIERNIKA WPROWADZONY ZOSTAJE OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA W CZĘŚCIACH

WSPÓLNYCH W SZKOLE (KORYTARZE, SZATNIA).

DOTYCZY TO WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW SZKOŁY, RODZICÓW I OSOBY POSTRONNE

PRZEBYWAJĄCE NA TERENIE SZKOŁY 

 

 Dyrektor I. Benewiat


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lesku informuje, że składka na rok szkolny 2020/2021 wynosi 25 zł (rodzeństwo- 50%)płatna do końca grudnia 2020


Istnieje możliwość wpłaty u wychowawcy lub na konto RR

SKO KONTO DLA RADY RODZICÓW 

71 1020 2980 0000 2802 0117 4416


 

Pod biało-czerwoną

 Zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zapraszamy do udziału!

 


W następstwie  przedłużenia okresu  czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. będziemy kontynuowali  kształcenie  w formie zdalnej.

Wprowadzenie nauki zdalnej, nie realizowanej dotychczas w szkołach, jest sprawą nie tylko nową ale i trudną, wymagającą nauczenia się i przyswojenia pewnych technik, niezbędnych do organizacji nauki zdalnej. Cały czas pracujemy nad przygotowywaniem i doskonaleniem zasad i form nauczania na odległość przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi.

Zajęcia będą się odbywały się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Nauczyciele będą wysyłać zadania i łączyć się z Wami przez dziennik elektroniczny LIBRUS, platformy edukacyjne, komunikatory internetowe i pocztę elektroniczną

W razie pytań i wątpliwości macie możliwość kontaktów z nauczycielami za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Pracujcie systematycznie i nie zrażajcie się ewentualnymi niepowodzeniami. Postaramy się, by nie przeciążać Was zadaniami, a rodziców nie obciążać nadmiarem dodatkowej pracy. Proszę rodziców o mobilizację, wsparcie i kontrolę swoich dzieci.

Zasady pracy zdalnej w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Lesku:

  1. pracujemy zgodnie z  planem lekcji,
  2. lekcje prowadzone za pomocą dziennika elektronicznego LIBRUS, epodrecznika, komunikatorów społecznych, innych platform edukacyjnych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej,
  3. zasady oceniania bez zmian,
  4. pedagog szkolny, – do dyspozycji uczniów i rodziców poprzez komunikatory,
  5. notatki z lekcji umieszczane będą w dzienniku elektronicznym „zasoby”.
  6. nauczyciele w ramach konsultacji dla uczniów i rodziców będą dostępni zgodnie ze swoim planem nauczania - link w Menu Różne - Konsultacje nauczycieli

  

SZANOWNI RODZICE

 

Zawieszenie lekcji to dla Waszych dzieci, nie ferie, nie czas zabawy, nie czas spotkań ze znajomymi, ale czas kwarantanny mającej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.Nie popełniajmy błędu innych.

 

Apeluję do Państwa o przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń.

 

Apeluję o nie wychodzenie ze swoimi dziećmi do miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

 

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki Waszego dziecka.

 

Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Poniżej podaję linki do stron, które pozwalają uzupełnić i poszerzyć wiedzę.

 

Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

 

Narzędzia i zasoby edukacyjne na czas zamknięcia szkół – informacja w serwisie: https://otwartezasoby.pl/

 

Serwis epodreczniki – https://epodreczniki.pl/

 

Platforma edukacyjna – www.dzwonek.pl

 

Platforma edukacyjna – https://equrs.pl/dla-szkol/

 

Proszę śledzić dziennik elektroniczny. Poprzez LIBRUS nauczyciele będą przekazywać Waszym dzieciom zadania i polecenia do wykonania w domu.

 

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie? Porady psychologa z Uniwersytetu SWPS

 

https://polskatimes.pl/koronawirus-w-polsce-jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-koronawirusie-porady-psychologa-z-uniwersytetu-swps/ar/c1-14855071

 

Nauczyciele Szkoły poprzez Dziennik Librus będą przekazywać Waszym dzieciom polecenia i zadania do wykonania. Proszę o śledzenie informacji od nauczycieli.

 

Z poważaniem

 

I. Benewiat

 

 


  

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno Profilaktycznej

 

Nie Hejtuję – Reaguję!

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną pn. „Nie hejtuję – reaguję”, w której szczególny nacisk położony jest na rolę świadków hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Kluczową kwestią walki z hejtem jest bowiem reagowanie na to zjawisko – a reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Kampania zwraca uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla ofiary. Kampania skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i uczniów klas szkół podstawowych, którzy aktywnie zaangażują się w tworzenie przekazów kampanii, aby była jak najbardziej atrakcyjna i zrozumiała dla ich rówieśników.

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

W naszej szkole zostaną zorganizowane zajęcia profilaktyczne z zakresu cyberprzemocy, hejtu oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach. Podczas warsztatów prowadzonych w ramach lekcji  godzin wychowawczych uczniowie będą mieli okazję porozmawiać o problemie obrażania w internecie, zapoznać się z pojęciami hejt i mowa nienawiści oraz metodami radzenia sobie z internetowym hejtem. Dowiedzą się także jak należy właściwie   reagować na ten problem jako ofiara oraz świadek.

 

 


 

 

 

 

 


 

SZANOWNI PAŃSTWO

 

Z dniem 10 kwietnia 2019 r. strajk w szkole zostaje zawieszony.

 


Z poważaniem
I. Benewiat

 


Szanowni Państwo

Dyrektor Szkoły informuje, że od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania w placówce

planowany jest strajk pracowników szkoły.

Zajęcia dydaktyczne nie będą się w tym czasie odbywały. W miarę możliwości szkoła zapewni zajęcia opiekuńcze.

Zdaję sobie sprawę, że ta sytuacja sprawi trudności Państwu i Waszym dzieciom. Dlatego proszę o wyrozumiałość i zrozumienie.

 

  O rozwoju sytuacji będą Państwo informowani na bieżąco poprzez stronę internetową szkoły i dziennik elektroniczny LIBRUS

                                                                                                  Z poważaniem

Dyrektor szkoły

I Benewiat

 

 


Zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli do udziału w BEZPŁATNYCH szkoleniach:

„Rodzic w Internecie”

Szkolenie poświęcone jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego 
i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom, takich jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych.

Zapewniamy materiały szkoleniowe i catering.

 

należy wiedzieć o projekcie:

·        Uczestnikiem Projektu może być wyłącznie osoba, która jest mieszkańcem gminy Lesko i ukończyła 25 rok życia.

·        Szkolenia organizowane będą w weekendy (2 dni x 6 godzin)
 lub w tygodniu, w godzinach popołudniowych (4 dni x 3 godziny).

·        Szkolenia realizowane będą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Lesko (ul. Parkowa 1, Lesko) lub w razie potrzeby w innych miejscach na terenie gminy Lesko.

·        Szkolenia będą uruchamiane po zebraniu 12-osobowej grupy.

·        Rekrutacja będzie prowadzona na bieżąco do uzyskania pełnej liczby uczestników.

 

Co należy zrobić, aby przystąpić do projektu:

·        Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest złożenie w Biurze Projektu 
(Urząd Miasta i Gminy Lesko, ul. Parkowa 1, 38-600 Lesko, pokój 203) uzupełnionej i podpisanej Deklaracji Przystąpienia do Projektu, dostępnej na stronie www.lesko.pl w zakładce „Działamy 
w sieci – szkolenia dla mieszkańców Gminy Lesko” lub w Biurze Podawczym Urzędu Miasta i Gminy Lesko.

 

Szczegółowe informacje o szkoleniach i dokumenty rekrutacyjne dostępne na stronie: www.lesko.pl 
w zakładce: DZIAŁAMY W SIECI – SZKOLENIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY LESKO.

 

Kontakt:              

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.            tel. 577 788 388 lub 13 469 80 01 w. 63